Ogłoszenia Parafialne – 6 września 2015

XXIII Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, że w naszym kościele:
  • MSZE ŚW. w dni powszednie tylko o 17.00.
  • Spowiedź przed Mszą św.
  • Kancelaria we wtorki i piątki od 15.30 do 16.30,
  • Do chorego w każdym czasie. Zgłoszenie pogrzebu w każdy dzień.

1. W tym tygodniu:
  • We wtorek Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny – po mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
  • We wtorek przypada 3 rocznica objęcia Archidiecezji i ingresu do Bazyliki Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego.
  1. Spotkanie Rady Parafialnej w środę po mszy św. około 18.00.
  1. W minionym tygodniu przy naszym kościele i plebani pracowali: Pan Kosiec Stanisław, Pan Józef – murarz, Adrian Seliga, Janus Henryk z ekipą, Paweł Hasiński i Jarosław Kula – Bóg zapłać.
  1. O czystość i dekorację kościoła w tym tygodniu troszczyli się: Pani Lewandowska Stanisława, Świderek Jadwiga, Olesiak Daniela i Lech Halina. Serdeczne Bóg zapłać. Chętnych do sprzątnięcia kościoła w sobotę oraz udekorowanie ołtarza proszę o zgłoszenie przy stoliku z gazetami.
  1. W ramach przygotowań Archidiecezji Łódzkiej do Światowych Dni Młodzieży i Roku Miłosierdzia, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w sobotę 26 września. Zapisy w tym tygodniu w zakrystii bądź w kancelarii, ponieważ do 12 września musimy przekazać do Kurii informację o ilości pielgrzymów. Ks. Abp serdecznie zaprasza do udziału.
  1. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarowany obrus na ołtarz w naszym kościele.
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.