Ogłoszenia Parafialne – 22 listopada 2015

XXXIV Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Sumie o 10.00 wystawienie  Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia z którego odmówieniem związany jest odpust zupełny.
  1. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.

W ubiegłą niedzielę na organizację Światowego Dnia Młodzieży zebrano 1290 zł.

1. Po ogłoszeniach poświęcimy opłatki wigilijne, które od jutra będą roznoszone po domach. Tego zadania podjął się – znany dobrze z lat poprzednich  –  Pan Grzegorz Dubiński. Opłatki będą również do nabycia w kancelarii parafialnej i zakrystii.
  1. Po południu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO KU CZCI CHRYSTUSA KRÓLA.

1. Przypominamy, że w naszym kościele Sakramentu Chrztu udzielamy w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca. Ze spowiedzi  można skorzystać przed Mszą Św.
  1. Rozglądnijmy się w naszym sąsiedztwie, może obok nas żyje ktoś potrzebujący pomocy materialnej, uprzejmie prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej takiej osoby. To nasz moralny obowiązek udzielenia pomocy potrzebującej osobie.

1. Za tydzień, od I niedzieli Adwentu rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, ale już dziś zachęcamy do takiej organizacji czasu, by móc uczestniczyć w Roratach o 17.00.

1. Od środy 02 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Celem tej wizyty jest wspólna modlitwa całej rodziny wraz z kapłanem oraz pobłogosławienie  domu i mieszkańców, a także zorientowanie się o religijnym życiu parafian. Na kolędę – na stole przykrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece, Pismo św. i wodę święconą z kropidłem. Kolędę rozpoczynamy o 14.00, a w soboty o 9.30. Postarajmy się aby cała rodzina uczestniczyła w tym liturgiczno-rodzinnym spotkaniu.

1. Dziękuję pewnej osobie za pomoc w przygotowaniu nowej kancelarii, a w przeniesieniu do nowego pomieszczenia pomagali: Pan Sosiński Jan, Seliga Adrian, Ługowski Wojciech, Miller Rafał, Teresa i Paweł Hasińscy, Pieniążek Piotr, Śliwa Tadeusz –  serdeczne Bóg zapłać.

1. O czystość i dekorację kościoła w tym tygodniu troszczyli się: Pani Lech Halina, Śliwka Elżbieta, Goss Mirosława i Jarzębowski Jan. Serdeczne Bóg zapłać.

1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Idziemy, Mały Gość,  Gość Niedzielny i inne czasopisma.

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )