Ogłoszenia Parafialne – 29 listopada 2015

I Niedziela Adwentu

1. „Nowe życie w Chrystusie”takie hasło będzie nam towarzyszyć w tym roku liturgicznym. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego  i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, msza św. zwana Roratami, będzie celebrowana o godz. 17.00, a ponieważ będzie to w przyciemnionym kościele, więc postarajmy się przynosić ze sobą lampiony – znak modlitwy i czuwania.

1. Poświęcone opłatki wigilijne są roznoszone po naszych domach, można je także nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  1. Wigilijne świece CARITAS rozprowadzają nasze Siostry pod chórem. Minimalna cena świecy małej to 5 zł., a dużej 13 zł.
  1. W tym tygodniu przypada:
  • I czwartek miesiąca. Modlimy się o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  • W I piątek z posługą duszpasterską do chorych udamy się od godz. 8.00.
  • W I sobotę – wynagradzamy Matce Bożej za wyrządzone zniewagi.

Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00

1. W następną niedzielę 6 grudnia bracia z Franciszkańskiego Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach, wraz z Ojcem diakonem, który wygłosi homilię, zorganizują „akcję Św. Mikołaj”,  która ma na celu zakup prezentów na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci z franciszkańskich duszpasterstw. Po Mszy Św. przed kościołem, bracia klerycy będą zbierali do puszek ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
  1. W sobotę 5 grudnia w Peru odbędzie się beatyfikacja 2 misjonarzy franciszkańskich – Zbigniewa Strzałkowskiego i O. Michała Tomaszka. Ponieśli oni śmierć męczeńską z rąk terrorystów z Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty szlak” dnia 9 sierpnia 1991 r.  To pierwsi polscy misjonarze –męczennicy.

Więcej informacji o ich życiu i męczeństwie można znaleźć w gablocie.

1. Od środy 02 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Na kolędę- na stole przykrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece, Pismo św.  i wodę święconą z kropidłem. Kolędę rozpoczynamy o 14.00,  a w soboty o 9.30. Postarajmy się aby cała rodzina uczestniczyła w tym liturgiczno – rodzinnym spotkaniu.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

*środa – od 14.oo –  ul. Chochoła (pocz. od  ul. Kujawskiej)

*czwartek – od 14.oo –  ul. Glebowa

*sobota – od 9.30 – ul. Antoniewska, Kocidłowska, Sokołowska

1. O czystość i dekorację kościoła w tym tygodniu troszczyli się: Pani Lech Halina,

Pani Basia i Grzegorz Dubiński . Serdeczne Bóg zapłać.

1. Pod chórem są do nabycia tygodniki: Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )