Ogłoszenia Parafialne – 6 grudnia 2015

II Niedziela Adwentu        06. 12. 2015 r.

1. We wtorek, przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P.  od 12.00 do 13.00  GODZINA  ŁASKI  DLA  CAŁEGO  ŚWIATA.

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r, we Włoszech powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

1. W każdą niedzielę w naszym kościele o godz. 7.40 śpiewamy

„Godzinki  ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.”.

1. Roraty codziennie o godz. 17.00.  Zapraszamy z lampionmi.
  1. W dzisiejszą niedzielę modlimy się za Kościół na Wschodzie a tamtejsi wierni ze Wschodu polecają Bogu ofiarodawców i tych, którzy wspierają ich modlitwą.
  1. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  1. W następną niedzielę – 13 grudnia, rozpoczniemy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które poprowadzi ks. Zbigniew Zachorek z Oświęcimia.  Nauki będą głoszone w niedzielę w czasie wszystkich Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 17.00.  Prosimy o modlitwę w tych intencjach.
  1. Porządek kolędy w tym tygodniu:

* poniedziałek   – ul. Zagonowa, Bruzdowa, Sezamkowa, Pistacjowa

*środa   – ul. Uprawna

*czwartek  – ul. Hektarowa, Rodła

*sobota   – ul. Zimna Woda, Szałwiowa

W dni robocze kolęda od 14 -16.15 i  od 18.00 – 20.00, w  soboty  od 9.30  – 16.00.

Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczamy na potrzeby Parafii.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

1. Bardzo dziękuję pewnej osobie, która pokryła koszty odnowienia i pozłocenia naczyń liturgicznych i krzyża procesyjnego.
  1. O czystość i dekorację kościoła w tym tygodniu troszczyli się: Pani Lech Halina,

Kacprzak Halina, Bandych Zofia, Michałek Ewa, Jarzębowski Jan.

Serdeczne Bóg zapłać.

1. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Państwo Teresa i Paweł Hasińscy, Janus Henryk i Stanisław, Bibik Ireneusz, Adrian Seliga – Bóg zapłać.
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

Ś.p. Anna Supera  – l. 92 – z ul. Chochoła

„Wieczny odpoczynek, racz jej  dać Panie”..