Ogłoszenia Parafialne – 31 stycznia 2016

gr2

IV Niedziela Zwykła

1. We wtorek (2 lutego)- Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dzień Życia Konsekrowanego. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych Archidiecezji Łódzkiej. Poświęcenie gromnic w czasie Mszy św. o 10.00 i o 17.00 . Zostały zakupione świece olejowe na ołtarze w naszym kościele, osobom, które zwyczajem lat ubiegłych chcą złożyć w ofierze taką świecę, składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

2. Zakończyliśmy kolędę. 697 rodzin zaprosiło kapłana do swojego domu, czyli 2129 osób przyznaje się do łączności z naszą parafią. Serdeczne Bóg zapłać.

3. W następną niedzielę po mszy św. o 11.30 odbędzie się duszpasterskie spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku – czyli 2017, przyjmą I Komunię świętą. Obecność obowiązkowa.

4. W imieniu nas wszystkich pragnę podziękować Państwu Jadwidze i Stefanowi Dreko za wspaniały dar pięknych mebli do poczekalni przy kancelarii na plebani.
Bóg zapłać.

• w środę – św. Błażeja, błogosławieństwo gardła
• I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie z naszej parafii.
• I piątek i odwiedziny chorych od godz. 8.00 a po mszy o 17 błogosławieństwo chleba i wody z racji wspomnienia św. Agaty
• I sobota – dzień wynagrodzenia za zniewagi wyrządzane Matce Bożej

6. Pewna osoba zakupiła ornat biały i zielony a Róża Różańcowa pod wezwaniem Zesłania Ducha Św. ufundowała czerwony ornat. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o piękno liturgii.

7. W minionym tygodniu przy naszym kościele i plebani pracowali: Pan Janus Henryk
i Adrian Seliga, – Bóg zapłać.

8. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Ś.p. Kazimierz Koguciuk – l. 64 – z ul. Czcibora

„Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie..”