Ogłoszenia Parafialne – 13.03.2016

5 Niedziela Wielkiego Postu

  1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy czas Rekolekcji za które Bogu niech będą dzięki, pragnę również podziękować i Wam Drodzy Parafianie za  uczestnictwo,  to cieszy, kiedy widać Wasze pragnienie i lgnięcie do Boga.
  1. W minioną sobotę około 80 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej z 38 parafii Archidiecezji Łódzkiej uroczyście wprowadził do posługi Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Będą oni odtąd mogli pomagać podczas udzielania Komunii Świętej w parafiach, gdy zabraknie odpowiedniej liczby Szafarzy zwyczajnych. Pierwsze błogosławieństwo i posłanie Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii w Archidiecezji Łódzkiej, miało miejsce w katedrze, w 2003 roku. Nadzwyczajnym Szafarzem Eucharystii, może zostać mężczyzna, w wieku 35 – 65 lat, odznaczający się: dojrzałością w wierze, wzorowym życiem moralnym i solidnością w życiu zawodowym, małżeńskim i rodzinnym. Kandydat musi przejść odpowiednią formację teologiczną i uzyskać aprobatę własnego księdza proboszcza oraz błogosławieństwo biskupa miejsca. W naszej Parafii takimi Szafarzami zostali Pan Adrian Seliga i Pan Dariusz Cal. Szczęść Boże w tej posłudze.

  1. Dzisiaj przypada 3 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka.
  1. W sobotę Uroczystość Św. Józefa, Patrona Archidiecezji Łódzkiej, oraz 3 rocznica inauguracji Pontyfikatu Ojca Św. Franciszka.
  1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm przed każdą mszą św. Uroczyste na Mszy o 11.30 z procesją dokoła kościoła.
  1. W piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ po wieczornej Mszy św. czyli o 30 poprowadzi Róża Różańcowa. W niedzielę GORZKIE ŻALE z nauką pasyjną o godz. 16.30, po nich Msza Św.
  1. Pod chórem, członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają paschaliki, świece i baranki wielkanocne i palemki.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję Olimpii i Andrzejowi Pabian z Anglii za ufundowanie białego ornatu dla naszej parafii.
  1. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Pan Janus Henryk, Zdzisław, Adrian Seliga i Stanisław Kosiec – Bóg zapłać.
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie Niedziela, Idziemy,Gość Niedzielny, List do Pani.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s