Ogłoszenia Parafialne – 15.05.2016

NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj w naszym kościele: * za pobożny udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można  uzyskać  odpust zupełny.
* kończy się okres Komunii Wielkanocnej, do której – pod grzechem ciężkim  zobowiązuje nas przykazanie kościelne.
* o godz.16.30  nabożeństwo majowe,  a codziennie o godz. 17.30
2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, czyli Święto NMP Matki Kościoła.

  1. Ofiary, które składamy dzisiaj na tacę są przeznaczone na ogólnopolski Fundusz Światowych Dni Młodzieży.
  1. Pan Jezus, „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom  powodzi”… to wielki zaszczyt  przygotować ołtarz- stację zatrzymania się Pana   Jezusa przy swoim domu, myślę, że sąsiedzi dołączą swoją pomoc w przygotowaniu i dekoracji ołtarzy.  W tym roku Eucharystyczna Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Chochoła, Kompostową, Uprawna, Plonową, Tatarczaną i Aleksandrowską do kościoła. Nasze Siostry zakonne i inne osoby, które w latach poprzednich przygotowywały ołtarze, mogą udostępnić odpowiednie materiały tylko trzeba się do nich zwrócić z zapotrzebowaniem.
  1. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I Komunia Św. w naszej Parafii o 10.00 dla klasy III A, a o godz. 12.00 klasa III B i Dom Dziecka.

Nabożeństwo pokutne i Spowiedź dla tych dzieci w sobotę o godz. 9.00 dla I grupy a o             godz. 11.00 dla grupy II.

  1. W minionym tygodniu przy rusztowaniach, malowaniu i sprzątaniu naszego kościoła pracowali: Pan Janus Henryk, Stanisław,  Zdzisław, Ryszard i Bartek, Seliga Adrian, Kornacki Arkadiusz, Kaczmarek Arkadiusz i Zofia, Cal Renata i Dariusz, Siostra Marta, Lech Halina, Miller Jadwiga, Dubiński Grzegorz. Dokończenie ławek i krzyżyki do Drogi Krzyżowej wykonał Pan  Bibik Ireneusz a renowację  ławek przed kościołem przeprowadzili Panowie: Wielemborek Paweł i Fidler Piotr  – serdeczne Bóg zapłać!
  2. W piątek, przy kapliczce na ul. Sokołowskiej Msza Św. o godz. 19.00.
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Idziemy, List do Pani,

     Gość Niedzielny i Mały Gość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s