Ogłoszenia Parafialne – 29 maja 2016

IX  Niedziela Zwykła

10.....jpg

W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSA.

1. Nabożeństwa majowe z procesją Eucharystyczną w dni powszednie o godz. 17.30.
  1. Zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  1. W środę rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe o 17.30, a po mszy wieczorowej Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebani.

1. W czwartek na zakończenie eucharystycznych procesji, błogosławieństwo wianków i ziół.
  • we wtorek Nawiedzenie NMP
  • w środę – św. Justyna – Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  • I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie z naszej parafii,

oraz 42 rocznica święceń kapłańskich biskupa Ireneusza Pękalskiego.

• W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSA.

Można uzyskać odpust zupełny za publiczne  odmówienie Aktu wynagrodzenia  Najśw. Sercu Pana Jezusa. Na zakończenie nabożeństwa błogosławieństwo dzieci. Ze względu na uroczystość, można spożywać pokarmy mięsne.

Odwiedziny chorych od godz. 11.00.

• I sobota – dzień Niepokalanego Serca NMP
  1. W następną niedzielę po mszy św. o 11.30 odbędzie się duszpasterskie spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku – czyli  w 2017,  przyjmą  I Komunię świętą. Obecność obowiązkowa.
  1. W minionym tygodniu przy tworzeniu ołtarzy na Boże Ciało pracowali: Pan Kosiec Stanisław, Janus Henryk, Adrian Seliga, Kornacki Arkadiusz, rodz. Hasińskich, Miller Jadwiga z synową i synem, Paluch Paulina z rodziną, rodz. Chorodeckich, Miłowska Jadwiga, Świderek Ewa, Roda Danuta, Karpicka Mirosława, Więckowska Janina, Strzelczak Halina, Kaczmarek Zofia, Cal Renata, Banaszek Stanisława, Szymczyk Marlena, Marcinkowska Monika a grali przy ołtarzach: Bibik Ireneusz, Kaczmarek Gabrysia i nasza organistka Lubecka Paulina – serdeczne  Bóg zapłać.
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )