Z życia parafii – rekolekcje kapelanów szpitali

Rekolekcje Księży Kapelanów Szpitali i Domów Pomocy Społecznej
rozpoczęły się w poniedziałek, 7 listopada na Jasnej Górze. Tegoroczne rozważania głosi bp senior Antoni Długosz, duszpasterz głuchoniemych, niepełnosprawnych i uzależnionych. Doroczne rekolekcje potrwają do czwartku, 10 listopada.
IMG_3536.JPG
Galeria: Foto

 

„Zależy Jezusowi na tym, abyśmy nigdy wydarzeń z krzyża nie zapomnieli, by każdy z nas czy nasi podopieczni, chorzy, doświadczając tajemnic bolesnych, swoich tajemnic związanych z różańcem swojego życia, nigdy nie zwątpili w tę prawdę, że Bóg jest miłością – mówił w homilii bp Antoni Długosz – Stajemy wobec cierpienia często bezradni. Doświadczacie tego odwiedzając swoich podopiecznych. Cierpienie szokuje, nie zawsze przybliża ono do Boga. Dlatego nie dziwi nas, że Jezus ten paradoks czyni znakiem zbawiania, odkupienia. Przecież jako Bóg mógł Jezus w inny sposób nas zbawić i odkupić jednym aktem przeproszenia Boga Ojca, ale wszystko bierze na siebie, aby każdy z nas zrozumiał tę prawdę, że tak Bóg umiłował świat i Syna swojego dał, aby każdy kto w Niego wierzy, nie umarł, ale miał życie wieczne”.

„Z cierpiącymi niewiele trzeba mówić o cierpieniu. Wystarczy, że jesteście przy nich, że ich weźmiecie za rękę, że będą wiedzieli, iż jak gdyby utożsamiacie się z ich cierpieniem, że nie są osamotnieni jak Jezus w Ogrójcu, tylko, że ksiądz kapelan, ojciec kapelan o was pamięta – mówił dalej biskup – Wielkie zadanie jest dla was, żebyście stawali przy tych chorych ludziach i byli tymi współczesnymi Ezechielami, którzy mówią do chorych: Bóg cię nie opuści, a znakiem obecności Boga w twoim życiu ja jestem”.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s