Ogłoszenia Parafialne – 20.11.2016

XXXIV  Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

• Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  • Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.
  • Po ogłoszeniach poświęcimy opłatki wigilijne, które od jutra będą roznoszone po domach, początek od strony Zgierza. Tego zadania podjął się – znany dobrze z lat poprzednich –  Pan Grzegorz Dubiński.  Opłatki będą również do nabycia w kancelarii parafialnej i zakrystii.
  • Archidiecezja Łódzka pragnie rozpocząć modlitewne wołanie o nowe i święte powołania kapłańskie z naszych parafii. W związku z tym powstała idea Sztafety Modlitwy o Powołania w Archidiecezji Łódzkiej. Codziennie- od poniedziałku do piątku – sztafeta gromadzić będzie inną parafię na nabożeństwie powołaniowym. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia; o 16.00 – Różaniec; o godz. 17.00 Adoracja w ciszy i zakończy Mszą św. o godz. 18.00.

Dla naszej Parafii przypada najbliższy  piątek 25 listopada.

• Za tydzień, od I niedzieli Adwentu rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, ale już dziś zachęcamy do takiej organizacji czasu, by móc uczestniczyć w Roratach o 18.00.
  • Od środy 30 listopada rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Celem tej wizyty jest wspólna modlitwa całej rodziny wraz z kapłanem oraz pobłogosławienie  domu i mieszkańców, a także zorientowanie się o religijnym życiu parafian. Na kolędę – na stole przykrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece, Pismo św. i wodę święconą z kropidłem. Kolędę rozpoczynamy o 14.00, a w soboty o 9.00. Postarajmy się aby cała rodzina uczestniczyła w tym liturgiczno-rodzinnym spotkaniu.
  • W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Pan Janus Henryk, Bibik Ireneusz, Kaczmarek Zofia i Arkadiusz – Bóg zapłać.
  • O czystość kościoła w tym tygodniu troszczyli się: Pani Lech Halina i Dubiński Grzegorz. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Idziemy, Mały Gość,  Gość Niedzielny i inne czasopisma.