Z życia parafii – 25.11.2016

Sztafeta Modlitwy o Powołania w Archidiecezji Łódzkiej
25 listopada 2016 r. Łodź,  Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

W poniedziałek 21 listopada br. na terenie Archidiecezji Łódzkiej rozpoczęło się wspólne wołanie o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jest to odpowiedź na prośbę Chrystusa z kart Ewangelii, który modląc się mówił: „Żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo!” (Mt.9.38). „W związku z tym powstała idea Sztafety Modlitwy o Powołania w Archidiecezji Łódzkiej. – czytamy w słowie Metropolity Łódzkiego, wprowadzającym do tego powołaniowego dzieła.Codziennie – od poniedziałku do piątku – sztafeta gromadzić będzie inną parafię na nabożeństwie powołaniowym.
Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem rozpoczyna się o godz. 15:00 i kończy Mszą św. wieczorną we wspomnianej intencji. Niech do tej modlitewnej troski Kościoła włączą się w szczególny sposób rodziny, ruchy, grupy formacyjne oraz ludzie chorzy i cierpiący.” – apeluje Pasterz Kościoła łódzkiego.
Clipboard01.jpg
Audio: Koronka_1;   Koronka_2;
Galeria: Foto;