Ogłoszenia Parafialne – 27.11.2016

I Niedziela Adwentu 
1. „Idźcie i głoście”- takie hasło będzie nam towarzyszyć w tym roku liturgicznym. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, msza św. zwana Roratami, będzie celebrowana o godz. 18.00, a ponieważ będzie to w przyciemnionym kościele, więc postarajmy się przynosić ze sobą lampiony – znak modlitwy i czuwania.

  1. W dzisiejszą niedzielę Parafialny Zespół Caritas, organizuje  „akcję Św. Mikołaj”,  która ma na celu zakup prezentów na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci.  Po Mszy Św. przed kościołem,  Panie  z Caritas będą zbierały  do puszek ofiary  na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
  1. W tym tygodniu przypada:
  • I czwartek miesiąca. Modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne .
  • W I piątek z posługą duszpasterską do chorych udam się od godz. 8.00.
  • W I sobotę – wynagradzamy Matce Bożej za wyrządzone zniewagi.
  1. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  1. Od środy 30 listopada rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.

Na kolędę- na stole przykrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece, Pismo św.   i wodę święconą z kropidłem. Kolędę rozpoczynamy o 14.00,  a w soboty o 9.00.  Postarajmy się aby cała rodzina uczestniczyła w tym liturgiczno- rodzinnym  spotkaniu.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

*środa – od 14.oo –  ul. Glebowa

    *czwartek – od 14.oo –  ul. Chochoła (pocz. od  ul. Kujawskiej)

*sobota – od 9.00 – ul. Antoniewska, Kocidłowska, Sokołowska

  1. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Pan Oleksiak Andrzej, Węgorzewski Jarosław z ekipą, Janus Henryk i Stanisław, Bibik Ireneusz, Kosiec Stanisław, Stańczykowski Krzysztof, Zemło Dariusz, Kaczmarek Arkadiusz i Zofia, Ługowska Jadwiga, Goleń Ewa i Lech Halina – Bóg zapłać.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

                    Ś.p. Zbigniew Stasiak  – l. 56 – z ul. Wersalska

Ś.p. Ireneusz Drozdowski  – l. 82 – z ul. Włoska

Ś.p. Apolonia Bednarek – l. 83 – z ul. Uprawna

„Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie..”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s