Ogłoszenia Parafialne – 04.12.2016

II Niedziela Adwentu
  1. W czwartek, przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P.  od 12.00 do 13.00  GODZINA  ŁASKI  DLA  CAŁEGO  ŚWIATA.
Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r, we Włoszech powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
  1. W każdą niedzielę w naszym kościele o godz. 7.40 śpiewamy „Godzinki  ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.”.
  1. Roraty codziennie o godz. 18.00.  Zapraszamy z lampionami.
  1. W dzisiejszą niedzielę modlimy się za Kościół na Wschodzie a przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  1. W następną niedzielę – 11 grudnia, rozpoczniemy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które poprowadzi Ojciec Jan KwiecieńRedemptorysta.  Nauki będą głoszone w niedzielę w czasie wszystkich Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 18.00.  Prosimy o modlitwę w tych intencjach.
  1. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
* poniedziałek   – ul. Zagonowa (od Kujawskiej), Bruzdowa, Sezamkowa,  Pistacjowa, Arachidowa
*środa   – ul. Uprawna
*sobota   – ul. Zimna Woda (od Sokołowskiej), Szałwiowa
W dni robocze kolęda  od 14  a w soboty  od 9.00
Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczamy na potrzeby Parafii: naprawiony dach kościoła i planowany parking. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  1. O czystość i dekorację kościoła w tym tygodniu troszczyli się: Pani Lech Halina, Serdeczne Bóg zapłać.
  1. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Pan Oleksiak Andrzej, Janus Henryk i Stanisław, Bibik Ireneusz, Adrian Seliga – Bóg zapłać.
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.