Ogłoszenia Parafialne – 26.02.2017

VIII Niedziela Zwykła

1. Od dzisiaj do soboty będzie trwał 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy o trzeźwość oraz do składania
przyrzeczeń trzeźwościowych w wyłożonej na ołtarzu specjalnej „Księdze
wyrzeczeń”. W Popielec zbiórka do puszek na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji.

sp.jpg

1. ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczynamy OKRES WIELKIEGO POSTU, czas pokuty, wewnętrznej przemiany i odnowy życia chrześcijańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Post ścisły, ilościowy,  czyli 3 posiłki w ciągu dnia obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia, a od potraw mięsnych od 14 roku do śmierci.Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10 .00 i 18.00.

1. Jak każdego roku istnieje możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej do skarbonek  przygotowanych przez CARITAS. Owe skarbonki zabieramy w Popielec ze sobą do naszych domów. Przez cały Wielki Post składamy do nich pieniądze, które zaoszczędzimy  rezygnując w Wielkim Poście z drobnych, ale konkretnych przyjemności (słodycze, papierosy, alkohol, różne formy rozrywki). W ten sposób pamiętamy o ludziach, którzy z różnych przyczyn doświadczają ubóstwa. Skarbonki przyniesiemy ze sobą do kościoła w niedzielę po Wielkanocy tj. w Święto Bożego Miłosierdzia.
  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ o 17.30 a następnie Msza Św.
  1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE z nauką pasyjną o godz.16.30 a po nich Msza Św.
  1. W tym tygodniu przypada:
  • I czwartek miesiąca. Modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne .
  • W I piątek z posługą duszpasterską do chorych udam się od godz. 8.00.
  • W I sobotę – św. Kazimierza Królewicza
  1. W minionym tygodniu przy naszym kościele i plebani pracowali: Pani Ługowska Jadwiga, Pan Szałwiński Rafał, Pan Janus Henryk z pracownikami i Pan Ireneusz Bibik – Bóg zapłać.
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny
  2. Odeszli do wieczności:    Ś.p. Jerzy Woźniak  – l. 62 – z ul. Uprawna

Ś.p. Artur Soczyński   – l. 38 – z ul. Aleksandrowska

„Wieczny odpoczynek, racz im  dać Panie..”