Ogłoszenia Parafialne – 09.04.2017

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
1.
W minionym tygodniu dokonano włamania do plebani. Zniszczono 4 drzwi i dokonano niewielkich kradzieży przedmiotów w poszukiwaniu kasy. Nasza Parafia nie jest bogata a zebrane ofiary od razu są przeznaczane na różne inwestycje.
2.
Dzisiaj po południu o godz. 16.30 po raz ostatni w tym Wielkim Poście śpiewamy GORZKIE ŻALE. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tej wielkopostnej modlitwie.
np2.jpg

3. Słowa wdzięczności od nas wszystkich dla pewnej rodziny, która z racji 100 rocznicy objawień w Fatimie, ofiarowała biały ornat dla naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

4. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Pan Janus Henryk, Stanisław, Dziedziczak Tomasz i Pani Lech Halina – Bóg zapłać.

5. Wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze z Sakramentu Pokuty, prosimy aby wykorzystali te dni do Wielkiej Środy na pojednanie z Bogiem.

6. W Wielki Wtorek odwiedziny chorych od godz. 8.00

7. TRIDUUM PASCHALNE rozpoczyna się w WIELKI CZWARTEK Mszą św.

Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Świętujemy ustanowienie Eucharystii, sakramentu kapłaństwa i Chrystusowego przykazania miłości, co wyrazimy w obrzędzie umycia  nóg 12 mężczyznom. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza „Ciemnicy” i możliwość adoracji do 21.30.

8. W WIELKI PIĄTEK aż do Wigilii Paschalnej zachowajmy święty post paschalny, tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy.

DROGA KRZYŻOWA o godz. 15.00.

Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o 18.00. W tym dniu zbiera się tacę na Grób Pański w Jerozolimie i rozpoczyna Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po Komunii św. przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 21.30

9. W WIELKĄ SOBOTĘ święcenie pokarmów od 9.00 do 14.00.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 18.00 na placu przed kościołem obrzędem poświęcenia ognia. Prosimy przynieść ze sobą „Paschaliki”, lub inne świece.

10. W WIELKANOC – REZUREKCJA z PROCESJĄ o godz. 6.00.

Późniejsze msze św. o godz. 10.00,   11.30   i   16.30.

11. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza małe „paschaliki” i baranki.

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s