Ogłoszenia Parafialne – 30.07.2017

XVII  Niedziela Zwykła

perla.jpg

1. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też innych. Zachęcam także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej Parafii i Narodu oraz wpisania się do Księgi Trzeźwości, wyłożonej na ołtarzu. 2. .„Tornister pełen uśmiechu”- to akcja charytatywna, której celem jest skompletowanie i przekazanie najuboższym dzieciom wyprawek szkolnych. Pozostało jeszcze do napełnienia 4 plecaki. Chętnych prosimy o zabranie plecaków i uzupełnienie artykułami szkolnymi, zgodnie z załączoną listą. Każdy plecak jest przypisany do konkretnego dziecka. Bóg zapłać za dobre serca.

• w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli
  • we wtorek –  św. Alfonsa Marii Liguoriego
  • w środę można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa w nim: „Ojcze nasz, Wierzę w Boga i komunia
  • I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego szczególnie z naszej Parafii
  • I piątek miesiąca – św. Jana Marii Vianneya – dzień wynagrodzenia Najświętszego Sercu Pana Jezusa, do chorych od godz. 8.00. Wieczorem msza św. o 17.30.
  • I sobota miesiąca
  1. Ze spowiedzi można skorzystać przed Mszą Świętą.
  1. W minionym tygodniu przy kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Janus Henryk i Kosiec Stanisław  – Bóg zapłać.
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.