Ingres Abpa Grzegorza Rysia – 04.11.2017

W sobotę 4 listopada 2017 r. o godz. 11.00. odbył się ingres metropolity łódzkiego, abp Grzegorza Rysia do bazyliki archikatedralnej w Łodzi.
„Pan Bóg buduje swój Kościół z kamieni, które dobiera on sam, układa w miejscach, które dla tych kamieni przewidział. Dzieje się to w Łodzi od blisko stu lat, kiedy powstała tu diecezja, wcześniej była przekazywana wiara na tych terenach, ale w sposób strukturalny od blisko stu lat dokonuje się ten proces. Pan w sowich wyrokach zrządził, że mam być jednym z kamieni w tej budowie…
in3.jpg

Módlmy się razem o to, byśmy pozwolili się Panu Bogu używać w budowie tego pięknego Kościoła, jakim jest Kościół łódzki” – podkreślił abp Ryś.

W homilii ks. abp Grzegorz Ryś nawiązując do ewangelii, mówił o uczcie weselnej Oblubieńca:

–  Jesteśmy tu i teraz na uczcie weselnej Chrystusa i Kościoła, to ich dwoje chcemy uczcić, z racji na nich tu jesteśmy. Chrystus i Kościół, chcemy potwierdzić ich pierwszeństwo w naszym życiu. Oto są gody Baranka i jego małżonka się przystroiła, gody Baranka – to odkrycie prowadzi naszą refleksje dalej i nadaje naszej weselnej radości szczególną wrażliwość, wiemy bowiem dobrze jak i gdzie dokonały się zaślubimy Baranka z Kościołem, wiemy, że na Golgocie.

Nowy metropolita łódzki ma 53 lata. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 1988 r. z rąk ks. kard. Franciszka Macharskiego w Katedrze Wawelskiej. Biskupem jest od 2011 r., a motto jego posługi brzmi – „Moc w słabości”.

in1.jpg

in2.jpg

in3.jpg

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s