Ogłoszenia Parafialne – 03.12.2017

I Niedziela Adwentu    
1.
„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”takie hasło będzie nam towarzyszyć w tym roku liturgicznym. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, msza św. zwana Roratami, będzie celebrowana o godz. 18.00, a ponieważ będzie to w przyciemnionym kościele, więc postarajmy się przynosić ze sobą lampiony – znak modlitwy i czuwania.
 n6.jpg

  1. W dzisiejszą niedzielę Parafialny Zespół Caritas, organizuje  akcję „kolonie letnie dla dzieci”. Po Mszy Św. przed kościołem,  Panie  z Caritas będą zbierały  do puszek ofiary  na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
  1. W tym tygodniu przypada:
  • W czwartek – św. Ambrożego .
  • W piątek UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P.

 od 12.00 do 13.00  GODZINA  ŁASKI  DLA  CAŁEGO  ŚWIATA.
Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r, we Włoszech powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

  1. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików

dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  1. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

* poniedziałek  od 14.00  – ul. Zagonowa (od Kujawskiej), Bruzdowa, Sezamkowa, Pistacjowa, Arachidowa

*środa – ul. Uprawna.

* czwartek   – ul. Hektarowa (od Kłosowej), Rodła.

*sobota od 9.00 – ul. Antoniewska, Kocidłowska, Sokołowska.

Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczamy na potrzeby Parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s