Ogłoszenia Parafialne – 11.02.2018

VI Niedziela Zwykła
1.
Od dzisiaj do soboty będzie trwał 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy o trzeźwość oraz do składania  przyrzeczeń trzeźwościowych w wyłożonej na ołtarzu specjalnej „Księdze wyrzeczeń”. W Popielec zbiórka do puszek na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji.
dch


2. Dzisiaj 11 lutego – wspomnienie NMP z LourdesXXVI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie chorych na mszę św. o godz. 16.3o w czasie której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy aby rodziny i sąsiedzi pomogli chorym w dotarciu do kościoła.

3. ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczynamy OKRES WIELKIEGO POSTU, czas  pokuty, wewnętrznej przemiany i odnowy życia chrześcijańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Post ścisły, ilościowy,  czyli 3 posiłki w ciągu dnia obowiązuje wiernych od 18 do 60  roku życia, a od potraw mięsnych od 14 roku do śmierci.
Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10 .00 i 18.00.

4. Jak każdego roku istnieje możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej do skarbonek  przygotowanych przez CARITAS. Owe skarbonki zabieramy w Popielec ze sobą do naszych domów. Przez cały Wielki Post składamy do nich pieniądze, które zaoszczędzimy  rezygnując w Wielkim Poście z drobnych, ale konkretnych przyjemności (słodycze, papierosy, alkohol, różne formy rozrywki). W ten sposób pamiętamy o ludziach, którzy z różnych przyczyn doświadczają ubóstwa. Skarbonki przyniesiemy ze sobą do kościoła w Wielkim Tygodniu.  5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ o 17.30 a następnie Msza Św.  

6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE z nauką pasyjną o godz. 16.30 a po nich Msza Św.

7. Grupowe spotkanie z kandydatami do Bierzmowania w piątek 16 lutego o 18.30 w Sali katechetycznej na plebani.

8. Za tydzień, zbiórka ofiar  na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Bóg zapłać.

9. W następną niedzielę po mszy św. o 11.30 odbędzie się duszpasterskie spotkanie dla rodziców klas III przed I Komunią ich dzieci. Obecność obowiązkowa.

10. W minionym tygodniu przy naszym kościele i plebani pracowali: Pan Janus Henryk, Stanisław, Krzysztof i Kwiatkowski Andrzej z synem Tadeuszem -Bóg zapłać.

11. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności: 

         Ś.p. Piotr Dec  – l. 64 – z ul. Plonowa.
       „Wieczny odpoczynek, racz mu  dać Panie..”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s