Świętego Floriana – 04.05.2018

Św. Florian stał się jednym z patronów Królestwa Polskiego, miasta Krakowa i wszystkich „ludzi ognia”, tj. hutników i strażaków. Jego figura stoi często na placach miejskich, w kościołach i kaplicach, przy domach, hutach.
Św. Florianie, módl się za nami. Nieustraszony męczenniku Chrystusowy, Niezwyciężony obrońco wiary świętej, Mężny rycerzu Chrystusowy, Przemożny orędowniku u Boga w czasie klęsk żywiołowych, Obrońco nasz przed klęską ognia, Patronie walczących z pożarami…Orędowniku polskiego narodu, Orędowniku we wszystkich naszych potrzebach.
straz2.jpg straz1.jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s