Świętego Floriana – 04.05.2018

Św. Florian stał się jednym z patronów Królestwa Polskiego, miasta Krakowa i wszystkich „ludzi ognia”, tj. hutników i strażaków. Jego figura stoi często na placach miejskich, w kościołach i kaplicach, przy domach, hutach.

straz2.jpg

Św. Florianie, módl się za nami.Nieustraszony męczenniku Chrystusowy,Niezwyciężony obrońco wiary świętej,Mężny rycerzu Chrystusowy,Przemożny orędowniku u Boga w czasie klęsk żywiołowych,Obrońco nasz przed klęską ognia,
Patronie walczących z pożarami…Orędowniku polskiego narodu,
Orędowniku we wszystkich naszych potrzebach.

straz1.jpg

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s