Ogłoszenia Parafialne – 29.07.2018

XVII Niedziela Zwykła
1. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też innych. Zachęcam także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej Parafii i Narodu oraz wpisania się do Księgi Trzeźwości, wyłożonej na ołtarzu.
sierpien_abstynencja.jpg

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli „Św. Krzysztof dla misjonarzy” –
Zebrano i wysłano 1700 zł.

3. W tym tygodniu przypada :
• We wtorek – św. Ignacego z Loyoli
• W środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego
• I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego szczególnie z naszej Parafii, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa w nim: „Ojcze nasz, Wierzę w Boga i Komunia św.
• I piątek miesiąca – do chorych od godz. 8.00.
• I sobota miesiąca – św. Jana Marii Vianneya – dzień wynagrodzenia Matce Najświętszej.

4. Ze spowiedzi można skorzystać przed Mszą Świętą.

5. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

6. W minionym tygodniu przy kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Kaczmarek Gabrysia i Maksymilian, Krupiński Krzysztof, Lipińska Dominika, Joanna i Piotr, Kornacki Rafał, Arkadiusz i Karolina, Walińska Teresa – Bóg zapłać.

7. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s