Ogłoszenia Parafialne – 26.08.2018

XXI Niedziela Zwykła

1. W sobotę 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny.

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, na Mszę św. w następną
niedzielę na godz. 11.30, aby ten nowy rok pracy rozpocząć poświęceniem
przyborów szkolnych i z Bożym błogosławieństwem.

1. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek – św. Moniki
  • we wtorek – św. Augustyna
  • w środę – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • I sobota – dzień modlitw wynagradzających za zniewagi i obelgi wyrządzone

Matce Bożej. Msza św. o 18.00

1. Serdeczne podziękowanie Państwu Jadwidze i Stefanowi Dreko za ofiarowane meble do mieszkania, które będzie używał diakon odbywający praktykę w naszej parafii. Bóg zapłać.Znalezione obrazy dla zapytania Ewangelia (J 2, 1-11) Wesele w Kanie Galilejskiej Słowa Ewangelii według świętego Jana  W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów.  A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

1. Parafialny Caritas jest otwarty na plebani we wtorki od godz.16. 30 do 18.00
  1. Ze spowiedzi można skorzystać przed Mszą Świętą.
  1. Nasi Szafarze Eucharystii Są gotowi zanosić Komunię Św. w każdą niedzielę do chorych. Prosimy o zgłoszenie adresów takich chorych.
  1. W minionym tygodniu przy kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Wachowska Janina, Bibik Ireneusz i Dreko Stefan z ekipą– serdeczne Bóg zapłać.
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny.