Ogłoszenia Parafialne – 28.04.2019

ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA   II Niedziela Wielkanocna
1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia,
za odmówienie tej modlitwy wobec Najświętszego Sakramentu pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny.
2. Rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia. Patronalne święto Caritas. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas – „Łódź dla Aleppo”.
Miłosierne5.jpg

3. Dziękujemy wszystkim „Posłannikom Jezusa”, którzy przyłączyli się do Wielkanocnej paczki dla ubogich naszych parafian. Bóg zapłać.

4. Jutro – św. Katarzyny Sieneńskiej – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

5. W środę rozpoczynają się nabożeństwa majowe, w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30 i następnie Msza Św. wieczorna.
Zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach
i kapliczkach.

6. W piątek (3 maja) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji.
Msze Św. o godz. 10.00 i 18.00.

• I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie z naszej parafii.
• I piątek – odwiedziny chorych od godz. 8.00 z przerwą na Mszę św. o 10.00
• I sobota – dzień wynagrodzenia za zniewagi wyrządzane Matce Bożej.

8. W następną niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi – Bóg zapłać.

9. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny. Czytając te czasopisma zdobywamy odpowiednie treści do rozmów z innymi.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

Ś.p. Jadwiga Drab – l. 80 z ul. Romanowska
„ Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….”