Ogłoszenia Parafialne – 28.07.2019

XVII Niedziela Zwykła
1. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też innych. Zachęcam także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej Parafii i Narodu oraz wpisania się do Księgi Trzeźwości, wyłożonej na ołtarzu.
2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli „Św. Krzysztof dla misjonarzy”
Zebrano i wysłano 830 zł.
aaaa

• W środę – św. Ignacego z Loyoli
• I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego szczególnie z naszej Parafii. św. Alfonsa Marii Liguoriego
• I piątek miesiąca – do chorych od godz. 8.00. można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa w nim: „Ojcze nasz, Wierzę w Boga” i Komunia św.
• I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Matce Najświętszej.

4. Serdecznie podziękowania dla osób, które odpowiedziały na apel i napełniły Tornistry
dla dzieci Polskich Parafii na Białorusi, sprawiając im radość. Niech Wam Bóg wynagrodzi za Wasze dobre serca.

5. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

6. W imieniu nas wszystkich pragnę podziękować Państwu Jadwidze i Stefanowi Dreko za wspaniały dar wyremontowania łazienki na plebani. Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu przy kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Więckowska Janina, Kosiec Stanisław oraz ekipa P. Dreko – Bóg zapłać.

8. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Przewodnik Katolicki
i Gość Niedzielny.