Ogłoszenia Parafialne – 27.10.2019

XXX Niedziela Zwykła
1.     IZRAEL – JORDANIA  – Śladami Jezusa i Mojżesza
10 dniowa – samolotowo-autokarowa Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną
w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga.
Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary.
Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów,
to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika
ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską.
TERMIN  PIELGRZYMKI  od 25  kwietnia do 4 maja 2020 roku.
Zapisy na Pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej  do końca tego tygodnia.
30ppppnnnn.jpg

2. Kończą się nabożeństwa różańcowe, zapraszam dzisiaj na 16.00 a w dni powszednie na godz. 17.30.        Do chorych udam się we czwartek od godz. 8.00

3. W piątek 1 listopada świętujemy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, msza św. w kościele  będzie tylko  o godz. 8.00 a na cmentarzu  o 7.30,  9.00,  10.30,  12.00, 13.00 z procesją, 16.00 i 17.00.

Przypominamy, że w tym dniu nie wystarczy samo nawiedzenie cmentarzy, co czynią nawet niewierzący, nasza wiara domaga się obowiązkowego uczestniczenia w tym dniu we mszy św.
4. W Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada na cmentarzach zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

5. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

6. W sobotę 2 listopada – WSPOMNIENIE  WSZYSTKICH  WIERNYCH  ZMARŁYCH.  Msza św.  o godz. 18.00.  Przed Mszą św. o 17.30. w czasie nabożeństwa żałobnego odmówimy modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Wypominki roczne są wyczytywane w każdą niedzielę o godz. 9.50.
7. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Janus Henryk i Stanisław. Bóg zapłać.

8. Odszedł do wieczności Ś.p. + Bogdan Śliwiński  – l. 66 – z ul. Nasienna
„Wieczny odpoczynek, racz mu  dać Panie…”