Ogłoszenia Parafialne – 17.11.2019

XXXIII Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
i III Światowy Dzień Ubogich. Zbiórka ofiar na tacę na ubogich.
2. Od dzisiejszej niedzieli do 08 grudnia odbędzie się zbiórka żywności
• W każdą niedzielę przed kościołem
• W każdy wtorek 16.30 – 18.00, w punkcie naszego koła Caritas na plebani
• Artykuły spożywcze paczkowane np. cukier, mąka, puszki, tłuszcze itp.
dddd.jpg

3. Zostały zakończone prace z podłączeniem plebani do kanalizacji miejskiej.
Bogu niech będą dzięki.
4. Składam serdeczne podziękowania osobom, które przyczyniły się do zakupu nowej figury Matki Bożej Fatimskiej, oraz tym wszystkim, którzy uczestniczyli w środowym nabożeństwie poświęcenia tejże figury.

5. W tym tygodniu przypada :
• W poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny
• w środę– św. Rafała Kalinowskiego
• w czwartek – Ofiarowania NMP
• w piątek – św. Cecylii

6. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019”. Celem akcji jest rozprowadzenie specjalnych świec, które płonąc na wigilijnym stole symbolizują jedność i pamięć o tych dzieciach, które potrzebują naszej pomocy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Wigilijne świece CARITAS są do nabycia pod chórem u Pań z Parafialnego Koła Caritas

7. W minionym tygodniu przy kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Janus Henryk i Stanisław, Kosiec Stanisław – serdeczne Bóg zapłać.

8. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny