Ogłoszenia Parafialne – 01.12.2019

I Niedziela Adwentu  01.12.2019 r.
1. „WIELKA TAJEMNICA WIARY”-
takie hasło będzie nam towarzyszyć w tym roku liturgicznym. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, msza św. zwana Roratami, będzie celebrowana o godz. 18.00, a ponieważ będzie to w przyciemnionym kościele, więc postarajmy się przynosić ze sobą lampiony – znak modlitwy i czuwania.
1a

2. W tym tygodniu przypada:

  • We wtorek– św. Franciszka Ksawerego
  • W środę – św. Barbary
  • W I piątek – św. Mikołaja. Do chorych od godz. 8.00
  • W sobotę – św. Ambrożego.

3. W niedzielę UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P

od 12.00 do 13.00  GODZINA  ŁASKI  DLA  CAŁEGO  ŚWIATA.
Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r, we Włoszech powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

4. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików
dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. Od poniedziałku 02 grudnia  rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Celem tej wizyty jest wspólna modlitwa całej rodziny wraz z kapłanem oraz pobłogosławienie  domu i mieszkańców. Na to spotkanie przygotowujemy – na stole przykrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece, Pismo św. i  wodę święconą z kropidłem. Wizytę rozpoczynamy o 14.00, a w soboty o 9.00.
Postarajmy się aby cała rodzina uczestniczyła w tym liturgiczno-rodzinnym spotkaniu.   

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

* poniedziałek (02.12)  od 14.00 – ul. Warzywna, Kujawska, Nasienne, Kłosowa.
* środa (04.12)ul. Żyzna, Konopna, Spadkowa, Arachidowa, Jaglana.
* czwartek (05.12) – ul. Piaskowiec, Traktorowa, Kaczeńcowa, Juliusza, Ludowa,Wersalska.
*sobota (07.12) od 9.00 –ul. Selerowa, Hodowlana, Zimna Woda, Szałwiowa.

6. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczamy na pokrycie kosztów podłączenia plebani do miejskiej kanalizacji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne
„Bóg zapłać”.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Stanisław Oborski – l.77 z Kujawskiej
                          „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….”