Ogłoszenia Parafialne – 26.07.2020

XVII  Niedziela Zwykła
1.
Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli „Św. Krzysztof dla misjonarzy” –
Zebrano i wysłano  700 zł
3. „Tornister pełen uśmiechu”- to akcja charytatywna dla dzieci młodzieży.
„Pierwszy krok” to program stypendialny dla dzieci i młodzieży a Aleppo w Syrii. Bóg zapłać za dobre serca.
17nz.jpg222.jpg

• W środę – św. Marty
• W piątek – św. Ignacego z Loyoli
• I sobota miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
5. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też innych. Zachęcam także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej Parafii i Narodu oraz wpisania się do Księgi Trzeźwości, wyłożonej na ołtarzu.
6. W minionym tygodniu przy kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Kosiec Stanisław – Bóg zapłać.
7. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny.
8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
          Ś.p.  Władysława Sierocińska – l. 92   z ul. Szczecińska
           Ś.p.  Cezary Gajewski – l. 58   z ul. Flamandzka
„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….”