Ogłoszenia Parafialne – 29.11.2020

1. „ZGROMADZENI NA  ŚWIĘTEJ  WIECZERZY”- takie hasło będzie nam towarzyszyć w tym roku liturgicznym. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego  i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, msza św. zwana Roratami, będzie celebrowana o godz. 18.00, a ponieważ będzie to w przyciemnionym kościele, więc postarajmy się przynosić ze sobą lampiony – znak modlitwy i czuwania.

2. Po ogłoszeniach poświęcę opłatki wigilijne, które od dziś będą roznoszone po domach, początek od strony Zgierza. Tego zadania podjął się – znany dobrze z lat poprzednich –  Pan Grzegorz Dubiński. Opłatki będą również do nabycia w kancelarii parafialnej i zakrystii.

3. Serdecznie dziękuję Parafianom, którzy przekazali swoje datki na konto Parafii. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu przypada:
I czwartek miesiąca. Modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne
W I piątek z posługą duszpasterską do chorych udam się od godz. 8.00.
W I sobotę wynagradzamy Matce Bożej za wyrządzone zniewagi.

5. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
      Ś.p. Krystyna Józinkiewicz  – l. 55 – z ul. Sokołowska
      „Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie..”