Ogłoszenia Parafialne – 24.01.2021

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcam do lektury Pisma Świętego.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej to Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego w następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych Archidiecezji Łódzkiej.

1. Serdecznie dziękuję Parafianom, którzy przekazali ofiary na konto Parafii. Bóg zapłać.

• W poniedziałek – Nawrócenie św. Pawła ap.
  • We wtorek – św. Tymoteusza i św. Tytusa
  • W środę – św. Anieli Merici
  • W czwartek – św. Tomasza z Akwinu
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Mały Gość i Gość Niedzielny.

ZASADY  UDZIELANIA  KOMUNII  ŚWIĘTEJ  W  NASZYM  KOŚCIELE

1. Każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy.
  2. Kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu.
  3. Przed przyjęciem Komunii Świętej należy zdjąć maseczkę.
  4. W naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii obok klęcznika.
  5. Przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii.
  6. Przy wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk.