Ogłoszenia Parafialne – 14.02.2021

 1. Od dzisiaj do soboty będzie trwał 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy o trzeźwość oraz do składania przyrzeczeń trzeźwościowych w wyłożonej na ołtarzu specjalnej „Księdze wyrzeczeń”. W Popielec zbiórka do puszek na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji.
 2. ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczynamy OKRES WIELKIEGO POSTU, czas pokuty, wewnętrznej przemiany i odnowy życia chrześcijańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Post ścisły, ilościowy, czyli 3 posiłki w ciągu dnia obowiązuje wiernych od 18 do 69 roku życia, a od potraw mięsnych od 14 roku do śmierci.
  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i 18.00.
 3. Jak każdego roku istnieje możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej do skarbonek przygotowanych przez CARITAS. Owe skarbonki zabieramy w Popielec ze sobą do naszych domów. Przez cały Wielki Post składamy do nich pieniądze, które zaoszczędzimy rezygnując w Wielkim Poście z drobnych, ale konkretnych przyjemności (słodycze, papierosy, alkohol, różne formy rozrywki). W ten sposób pamiętamy o ludziach, którzy z różnych przyczyn doświadczają ubóstwa.
  Skarbonki przyniesiemy ze sobą do kościoła w Wielkim Tygodniu.
 4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ o 17.30 a następnie Msza Św.
 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE o godz. 16.30
  a po nich Msza św.

 1. Za tydzień zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.
 2. W następną niedzielę po Mszy św. o 11.30 odbędzie się poświęcenie medalików i duszpasterskie spotkanie dla rodziców klas III przed I Komunią ich dzieci. Obecność obowiązkowa.
 1. W minionym tygodniu przy naszym kościele i plebani pracowali Panowie –
  Janus Henryk i Pyśniak Józef. Bóg zapłać.