Ogłoszenia Parafialne – 28.03.2021

1.Wielki Tydzień, który rozpoczęliśmy jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, dzieło odkupienia ludzi, a więc i mnie – dokonało się poprzez ofiarę i śmierć Pana Jezusa, wypada więc abyśmy wszyscy pobożnie uczestniczyli w tych Paschalnych Misteriach.
2. Dzisiaj po południu o godz. 16.30 po raz ostatni w tym Wielkim Poście śpiewamy   GORZKIE ŻALE. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tej   wielkopostnej modlitwie.
3. Wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze z Sakramentu Pokuty, proszę aby wykorzystali te dni do Wielkiej Środy na pojednanie z Bogiem.
4.TRIDUUM PASCHALNE rozpoczyna się w WIELKI CZWARTEK Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.   Świętujemy ustanowienie Eucharystii, sakramentu kapłaństwa i Chrystusowego   przykazania miłości. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do  ołtarza „Ciemnicy” i możliwość adoracji do 20.00.
5. W WIELKI PIĄTEK aż do Wigilii Paschalnej zachowajmy święty post paschalny, tj.   powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy.
Drogą Krzyżową o godz. 15.00  rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej
W tym dniu zbiera się tacę na Grób Pański w Jerozolimie i rozpoczyna Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po Komunii św. przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 19.00
6. W WIELKĄ SOBOTĘ święcenie pokarmów od 9.00 do 14.00
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 18.00 na placu przed kościołem obrzędem poświęcenia ognia. Prosimy przynieść ze sobą „Paschaliki”, lub inne świece.

7. W WIELKANOC – REZUREKCJA z PROCESJĄ o godz. 6.00.
Późniejsze msze św. o godz 10.00,   11.30   i   16.30.

8. W minionym tygodniu przy kościele pracowali: Kaczmarek Zofia i Dubiński Grzegorz – serdeczne  Bóg zapłać.
9. Pod chórem, Parafialny Zespół Caritas rozprowadza palemki
10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
           Ś.p. Władysław Rzeszutek   – l. 84  z ul. Szałwiowa
           Ś.p. Rafał Sikora   – l. 46 z ul. Liściasta
„Wieczny odpoczynek, racz im  dać Panie..”