Ogłoszenia Parafialne – 20.06.2021

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30.
* w czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
* w przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii
3. Odpust – w teologii katolickiej pojęcie oznaczające darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Przebaczenie grzechów nie uwalnia od kary doczesnej na ziemi lub w czyśćcu. Przynosi je dopiero odpust, którego udziela Kościół.
Do uzyskania odpustu zupełnego wymaga się:
* wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
* nawiedzenie kościoła.
* odbycie spowiedzi sakramentalnej.
* przyjęcie komunii eucharystycznej.
* modlitwa w intencjach papieskich (np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo).

4. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, informuję, że w lipcu i sierpniu – w naszym kościele będą celebrowane  msze św.: w niedzielę o godz. 8.00,   10.00  i 16.30,  natomiast w dni powszednie o godz.  18.00.   W środy nowenna o 17.30.
5. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowały: Panie – Kaczmarek Zofia, Więckowska Janina, Ługowska Jadwiga i Goleń Ewa – Serdeczne Bóg zapłać.
6. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.
7.
W minionym tygodniu odeszli  do wieczności:
Ś.p. Jan Burzyński – l. 91  – z ul. Aleksandrowska
Ś.p. Jerzy Podstawka  – l. 65  – z ul. Sokołowska
„Wieczny odpoczynek, racz im  dać Panie..”