Ogłoszenia Parafialne – 26.09.2021

 1. Nabożeństwa różańcowe w październiku –  w dni powszednie o godz. 17.30,   a w niedzielę o 16.00.
 1. W tym tygodniu przypada :
 • W poniedziałek – św. Wincentego a Paulo
 • We wtorek – św. Wacława – Koronka do Bożego Miłosierdziana skrzyżowaniach miast odbędzie się, jak co roku, 28 września, o godz. 15.00. Zachęcam do gromadzenia się w różnych miejscach naszych miast i głośnego odmówienia koronki. Zachęcajmy też przechodniów do włączenia się do modlitwy. Ta prosta inicjatywa modlitewna rozpoczęła się w Łodzi 14 lat temu i obejmuje dziś wszystkie kontynenty ziemi.
 • W środę – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • w czwartek – św. Hieronima
 • w I piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus – do chorych od godz. 8.00. Rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych o 17.30
 • w I sobotę – św. Aniołów Stróżów
 1. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa, Metropolity Łódzkiego, w przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie  naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

 1. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2021”. Celem akcji jest rozprowadzenie specjalnych świec, które płonąc na wigilijnym stole symbolizują jedność i pamięć o tych dzieciach, które potrzebują naszej pomocy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Wigilijne świece CARITAS są do nabycia od przyszłej niedzieli pod chórem u Pań z Parafialnego Koła Caritas.
 1. Przy kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Więckowska Janina, Dubiński Grzegorz, Seliga Adrian – Bóg zapłać!
 2. Pod chórem są do nabycia tygodniki : Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.