Ogłoszenia Parafialne – 31.10.2021

Rocznica poświęcenia własnego kościoła – XXXI Niedziela Zwykła

1. Jutro 1 listopada świętujemy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, msza św. w kościele  będzie tylko  o godz. 8.00,  a na cmentarzu  o 7.30,  9.00,  10.00,  11.00, 12.00, 13.00 z procesją, 16.00 i 17.00.  Przypominamy, że w tym dniu nie wystarczy samo nawiedzenie cmentarzy, co czynią nawet niewierzący, nasza wiara domaga się obowiązkowego uczestniczenia w tym dniu we mszy św.
  2. W Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada i 2 listopada na cmentarzach zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  1. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
  2. We wtorek – 2 listopada – WSPOMNIENIE  WSZYSTKICH  WIERNYCH  ZMARŁYCH.  Msza św.  o godz. oo.  Przed Mszą św. o 17.30. w czasie nabożeństwa żałobnego odmówimy modlitwy za zmarłych.

Wypominki roczne są wyczytywane w każdą niedzielę o godz. 9.45

1. W odpowiedzi na apel Ojca Św. Franciszka oraz naszego Ks. Abpa Grzegorza – w naszej Parafii utworzył się Zespół Synodalny, który spotkał się na dyskusji w miniony czwartek. Za udział i dyskusyjne głosy serdecznie dziękuję. Kolejne spotkanie 18 listopada. Zapraszam chętnych.
  2. Kwiaty do dekoracji kościoła ofiarowała Rodzina Matusiaków z ul. Chochoła,

Serdeczne Bóg zapłać.

1. W tym tygodniu przypada:
  • I czwartek miesiąca – św. Karola Boromeusza
  • I piątek – do chorych od godz. 8.00
  • I sobota – zmiana tajemnic Różańcowych
  1. W minionym tygodniu przy naszej Parafii pracowali: Kaczmarek Zofia, Rudzicka Teresa, Dubiński Grzegorz. Bóg Zapłać.
  2. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny

10. W minionym tygodniu odeszła  do wieczności:

Ś.p. Irena Jarzębowska  – l. 100  – z ul. Zimna Woda

„Wieczny odpoczynek, racz jej  dać Panie..”