Ogłoszenia Parafialne – 14.11.2021

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i V Światowy Dzień Ubogich. Zbiórka ofiar na tacę dla ubogich.
  2. Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w LIBANIE. Ten kraj potrzebuje przede wszystkim wewnętrznego pokoju, dzięki któremu można zbudować lepszy kraj. Nasi bracia i siostry z Libanu potrzebują naszego wsparcia duchowego i materialnego. Zbiórka ofiar do puszek.
  3. Za chwilę poświęcę opłatki wigilijne, które będą roznoszone po domach, początek od strony Zgierza. Tego zadania podjął się – znany dobrze z lat poprzednich – Pan Grzegorz Dubiński. Opłatki będą również w kancelarii parafialnej i zakrystii.
  1. Od dzisiejszej niedzieli do 05 grudnia odbędzie się zbiórka żywności
  • W każdą niedzielę przed kościołem
  • W każdy wtorek 16.00 – 18.00, w punkcie naszego koła Caritas na plebani
  • Artykuły spożywcze paczkowane np. cukier, mąka, puszki, tłuszcze itp.
  1. Dzisiaj po mszy św. o 11.30 odbędzie się duszpasterskie spotkanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA . Obecność obowiązkowa.
  • w środę – św. Elżbiety Węgierskiej
  • w czwartek– bł. Karoliny Kózkówny
  • w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego
  1. W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

1. W następną niedzielę po mszy św. o 11.30 odbędzie się duszpasterskie spotkanie dla  rodziców klas III przed  I Komunią ich dzieci. Obecność obowiązkowa.
  2. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Rudzicka Teresa, Dubiński Grzegorz. Bóg Zapłać.
  3. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Ś.p. Helena Janaszkiewicz  – l. 81  – z ul. Aleksandrowska
        Ś.p. Kinga Walczak  – l. 88  – z ul. Zimna Woda
        Ś.p. Teresa Paździerska  – l.    – z ul. Holenderska
        Ś.p. Tadeusz Mastalerz  – l. 74  – z ul. Chochoła
                  „Wieczny odpoczynek, racz im  dać Panie..”