Ogłoszenia Parafialne – 28.11.2021

 

  1. „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA”- takie hasło będzie nam towarzyszyć w tym roku liturgicznym. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, msza św. zwana Roratami, będzie celebrowana o godz. 18.00, a ponieważ będzie to w przyciemnionym kościele, więc postarajmy się przynosić ze sobą lampiony – znak modlitwy i czuwania.
  2. Serdecznie dziękuję Parafianom, którzy przekazali swoje datki na konto Parafii. Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu przypada:
  • I czwartek – Godzina Święta. Modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii.
  • W I piątek z posługą duszpasterską do chorych udam się od godz. 8.00.
  • W I sobotę – wynagradzamy Matce Bożej za wyrządzone zniewagi. Zmiana tajemnic różańcowych
  1. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików  dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  2. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Ługowska Jadwiga, Rudzicka Teresa, Dubiński Grzegorz. Bóg Zapłać.
  3. Od WTORKU rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Celem tej wizyty jest wspólna modlitwa całej rodziny wraz z kapłanem oraz pobłogosławienie  domu i mieszkańców. Na to spotkanie przygotowujemy – na stole przykrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece, Pismo św. i  wodę święconą z kropidłem. Wizytę rozpoczynamy o 14.00, a w soboty o 9.00.  Postarajmy się aby cała rodzina uczestniczyła w tym liturgiczno-rodzinnym spotkaniu.   

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
* wtorek (30.11)  od 14.00 – ul. Szczecińska, Gruntowa, Skibowa, Sianokosy.
* środa (01.12)ul. Tytoniowa, Morgowa, Kompostowa, Rodła.
* czwartek (02.12) – ul. Uprawna (od Kujawskiej).
* piątek (03.12) – ul. Spadkowa, Konopna, Żyzna.
* sobota (04.12) od 9.00 –ul. Zimna Woda, Szałwiowa.

  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

         Ś.p. Sławomir Ziółkowski  – l. 54 – z ul. Aleksandrowska  

        „Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie..”