Ogłoszenia Parafialne – 23.01.2022

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcam do lektury Pisma Świętego.
  1. W odpowiedzi na apel Ojca Św. Franciszka oraz naszego Ks. Abpa Grzegorza – w naszej Parafii utworzył się Zespół Synodalny. Kolejne spotkanie w czwartek 27 stycznia o 18.30. Zapraszam chętnych.
  2. Serdecznie dziękuję Parafianom, którzy przekazali ofiary na konto Parafii. Bóg zapłać.
  • W poniedziałek – św. Franciszka Salezego
  • We wtorek – Nawrócenie św. Pawła ap.
  • W środę – św. św. Tymoteusza i Tytusa
  • W czwartek – św. Anieli Merici
  • W piątek – św. Tomasza z Akwinu
  • W sobotę – bł. Bolesławy Lament
  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość – (dla dzieci).

ZASADY   UDZIELANIA   KOMUNII   ŚWIĘTEJ   W   NASZYM   KOŚCIELE

1. Każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy.
  2. Kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu.
  3. Przed przyjęciem Komunii Świętej należy zdjąć maseczkę.
  4. Osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii obok klęcznika.
  5. Przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii.

1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Ś.p. Marek  Śliwiński   – l. 63 – z ul. Nasienna

„Wieczny odpoczynek, racz mu  dać Panie..”