Ogłoszenia Parafialne – 27.02.2022

 

  1. Od dzisiaj do soboty będzie trwał 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy o trzeźwość oraz do składania przyrzeczeń trzeźwościowych w wyłożonej na ołtarzu specjalnej „Księdze wyrzeczeń”. W Popielec zbiórka na tacę na potrzeby Uchodźców z Ukrainy.

  1. ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczynamy OKRES WIELKIEGO POSTU, czas pokuty, wewnętrznej przemiany i odnowy życia chrześcijańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Post ścisły, ilościowy,  czyli 3 posiłki w ciągu dnia obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia, a od potraw mięsnych od 14 roku do śmierci. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10 .00 i 18.00.

  1. Jak każdego roku istnieje możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej do skarbonek  przygotowanych przez CARITAS. Owe skarbonki zabieramy ze sobą do naszych domów. Przez cały Wielki Post składamy do nich pieniądze, które zaoszczędzimy  rezygnując w Wielkim Poście z drobnych, ale konkretnych przyjemności (słodycze, papierosy, alkohol, różne formy rozrywki). W ten sposób pamiętamy o ludziach, którzy z różnych przyczyn doświadczają ubóstwa. Skarbonki przyniesiemy ze sobą do kościoła w niedzielę po Wielkanocy tj. w Święto Bożego Miłosierdzia.

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ o 30 a następnie Msza Św.

  1. W każdą niedzielę W. Postu GORZKIE ŻALE o godz. 16.30a po nich Msza Św.

  2. W tym tygodniu przypada :

I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
I piątek – odwiedziny chorych od  8.00
I sobota – dzień wynagrodzenia za zniewagi wyrządzane Matce  Bożej – zmiana tajemnic różańcowych

  1. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny