Ogłoszenia Parafialne – 10.04.2022

  1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  2. Dzisiaj po południu o godz. 16.30 po raz ostatni w tym Wielkim Poście śpiewamy  GORZKIE ŻALE. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tej wielkopostnej modlitwie.
  3. Wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze z Sakramentu Pokuty, prosimy aby wykorzystali te dni do Wielkiej Środy na pojednanie z Bogiem.
  4. TRIDUUM PASCHALNE rozpoczyna się w WIELKI CZWARTEK Mszą św.  Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Świętujemy ustanowienie Eucharystii, sakramentu kapłaństwa i Chrystusowego przykazania miłości, co wyrazimy w obrzędzie umycia nóg 12 mężczyznom. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza „Ciemnicy” i możliwość adoracji do 20.00.
  5. W WIELKI PIĄTEK aż do Wigilii Paschalnej zachowajmy święty post paschalny, tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy. DROGA KRZYŻOWA o godz. 15.00.

Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o 18.00. W tym dniu zbiera się tacę na Grób Pański w Jerozolimie i rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po Komunii św. przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 20.00

     6. W WIELKĄ SOBOTĘ święcenie pokarmów od 9.00 do 14.00. O godz. 10.30 w             DPS. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 18.00 na placu przed kościołem         obrzędem poświęcenia ognia. Prosimy przynieść ze sobą „Paschaliki”, lub inne świece.

    7. W WIELKANOC – REZUREKCJA z PROCESJĄ o godz. 6.00. Późniejsze msze          św. o godz. 10.00,   11.30   i   16.30.

    8. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „paschaliki”  i palemki..