Ogłoszenia Parafialne – 31.07.2022

1. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też innych. Zachęcam także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej Parafii i Narodu oraz wpisania się do Księgi Trzeźwości, wyłożonej na ołtarzu.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli „Św. Krzysztof dla misjonarzy” – do puszek złożono 700 zł.
  3. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na dzieła CARITAS Archidiecezji Łódzkiej.
  1. „Tornister pełen uśmiechu”- to akcja charytatywna, której celem jest skompletowanie i przekazanie najuboższym dzieciom wyprawek szkolnych. Bóg zapłać za dobre serca.

• w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego
  • we wtorek można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa w nim: „Ojcze nasz, Wierzę w Boga i komunia
  • I czwartek miesiąca – św. Jana Marii Vianneya –dzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego szczególnie z naszej Parafii
  • I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia Najśw. Sercu Pana Jezusa, do chorych od godz. 8.00.
  • I sobota miesiąca – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
  1. Ze spowiedzi można skorzystać przed Mszą Świętą.
  2. W minionym tygodniu przy kościele pracowała: Więckowska Janina,– Bóg zapłać.
  3. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Ś.p.  Ryszard Bocheński – l. 70    z ul. Liściasta

Ś.p.  Halina Adamiak – l. 74    z ul. Chochoła

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….”