Ogłoszenia Parafialne – 28.08.2022

XXII  Niedziela Zwykła

1. W czwartek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny.
Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, na mszę św. w następną niedzielę na godz. 11.30,  aby ten nowy rok pracy rozpocząć poświęceniem przyborów szkolnych i z Bożym błogosławieństwem.

2. „Tornister pełen uśmiechu”- to akcja charytatywna dla dzieci i młodzieży.
Serdeczne Bóg zapłać za przygotowane wyprawki, które, jutro z rana dostarczymy do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

3. W tym tygodniu przypada:
* w poniedziałek – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
* I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłański i zakonne i 83 rocz. wybuchu II wojny światowej.
* I piątek – Dzień wynagrodzenia za grzechy przeciw życiu. Do chorych udam się od godz. 8.00.
* I sobota – dzień modlitw wynagradzających za zniewagi i obelgi wyrządzone Matce Bożej.

Dzień imienin arcybiskupa Grzegorza Rysia metropolity.

4. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od godz. 17.00 – przed Mszą Świętą.

5. W minionym tygodniu przy kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Karpicka Mirosława, Więckowska Janina i Dubiński Grzegorz. Bóg zapłać.

6. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość (dla dzieci).

7. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności:
Ś.p. Janusz Białasiewicz – l. 77  – z ul. Plonowa
Wieczny odpoczynek, racz mu  dać Panie..”