Ogłoszenia Parafialne – 25.09.2022

XXVI  Niedziela Zwykła  

  1. Nabożeństwa różańcowe w październiku – 

       W dni powszednie o godz. 17.30,   a w niedzielę o 16.00.

2. W tym tygodniu przypada :

  • w poniedziałek – wsp. Św. Kosmy i Damiana
  • we wtorek – wsp. św. Wincentego a Paulo
  • w środę –  św. Wacława – Koronka do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniach miast odbędzie się, jak co roku, 28 września, o godz. 15.00. Zachęcam do gromadzenia się w różnych miejscach naszych miast i głośnego odmówienia koronki. Zachęcajmy też przechodniów do włączenia się do modlitwy. Ta prosta inicjatywa modlitewna rozpoczęła się w Łodzi 15 lat temu i obejmuje dziś wszystkie kontynenty ziemi.
  • W czwartek– Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w piątek– św. Hieronima
  • I sobota – św. Teresa od Dzieciątka Jezus

3. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa, Metropolity Łódzkiego, w przyszłą niedzielę, ofiary składane  na tacę przeznaczone są na utrzymanie  naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

4. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o 11.30  poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii Św.

5. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022”. Celem akcji jest rozprowadzenie świec, które płonąc na wigilijnym stole symbolizują jedność i pamięć o tych dzieciach, które potrzebują naszej pomocy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Wigilijne świece CARITAS są do nabycia od przyszłej niedzieli pod chórem u Pań z Parafialnego Koła Caritas.

6. W minionym tygodniu przy kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Karpicka Mirosława, Ługowska Jadwiga, Więckowska Janina  – Bóg zapłać.

7. Pod chórem są do nabycia tygodniki : Niedziela, Mały Gość (dla dzieci)  i Gość Niedzielny.