Ogłoszenia Parafialne – 13.11.2022

 1. Dzisiaj przeżywamy Vl Światowy Dzień Ubogich. Zbiórka ofiar na tacę dla ubogich.
 2. Dzisiaj przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w tym roku poświęcony jest pomocy chrześcijanom w Ukrainie. Nasza modlitwa, a także pomoc materialna jest konkretnym darem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z umęczonym narodem ukraińskim. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek.
 3. Za chwilę poświęcę opłatki wigilijne, które będą roznoszone po domach, początek od strony Zgierza. Tego zadania podjął się – znany dobrze z lat poprzednich – Pan Grzegorz Dubiński. Opłatki będą również w kancelarii parafialnej i zakrystii.
 1. Od dzisiejszej niedzieli do 05 grudnia odbędzie się zbiórka żywności                                                                                                                                                                                                                         

 • W każdą niedzielę przed kościołem
 • W każdy wtorek 16.00 – 18.00, w punkcie naszego koła Caritas na plebani
 • Artykuły spożywcze paczkowane np. cukier, mąka, puszki, tłuszcze itp.
 1. W następną niedzielę po mszy św. o 11.30 odbędzie się duszpasterskie spotkanie dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.  Obecność obowiązkowa.
 1. W tym tygodniu przypada :
 • w czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej
 • w piątek – bł. Karoliny Kózkówny
 1. W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
 2. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Bem Anna, Rudzicka Teresa, Dubiński Grzegorz. Bóg Zapłać.
 3. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny oraz świece na stół wigilijny.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

                    Ś.p. Józefa Jassa  – l. 93  – z ul. Morgowa

                 „Wieczny odpoczynek, racz jej  dać Panie..”