Ogłoszenia Parafialne – 13.11.2022

1. Dzisiaj przeżywamy Vl Światowy Dzień Ubogich. Zbiórka ofiar na tacę dla ubogich.
  2. Dzisiaj przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w tym roku poświęcony jest pomocy chrześcijanom w Ukrainie. Nasza modlitwa, a także pomoc materialna jest konkretnym darem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z umęczonym narodem ukraińskim. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek.
  3. Za chwilę poświęcę opłatki wigilijne, które będą roznoszone po domach, początek od strony Zgierza. Tego zadania podjął się – znany dobrze z lat poprzednich – Pan Grzegorz Dubiński. Opłatki będą również w kancelarii parafialnej i zakrystii.
  1. Od dzisiejszej niedzieli do 05 grudnia odbędzie się zbiórka żywności

• W każdą niedzielę przed kościołem
  • W każdy wtorek 16.00 – 18.00, w punkcie naszego koła Caritas na plebani
  • Artykuły spożywcze paczkowane np. cukier, mąka, puszki, tłuszcze itp.
  1. W następną niedzielę po mszy św. o 11.30 odbędzie się duszpasterskie spotkanie dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.  Obecność obowiązkowa.
  • w czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej
  • w piątek – bł. Karoliny Kózkówny
  1. W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  2. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Kaczmarek Zofia, Bem Anna, Rudzicka Teresa, Dubiński Grzegorz. Bóg Zapłać.
  3. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny oraz świece na stół wigilijny.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

Ś.p. Józefa Jassa  – l. 93  – z ul. Morgowa

„Wieczny odpoczynek, racz jej  dać Panie..”