Ogłoszeni Parafialne – 20.11.2022

XXXIV  NIEDZIELA – CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopada  2022

1.  Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata wystawienie Najświętszego Sakramentu i  odnowienie Aktu  Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia.

2.  Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.

3. Dzisiaj po mszy św. o 11.30 odbędzie się duszpasterskie spotkanie dla  rodziców klas III przed  I Komunią ich dzieci. Obecność obowiązkowa.

4. W tym tygodniu przypada:

• W poniedziałek – Ofiarowanie NMP
  • We wtorek – św. Cecylii
  • W czwartek – św. Andrzeja Dung-Lac
  • W piątek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej
  • W piątek msza św. za osoby, które w tym miesiącu odeszły do wieczności.

5. Za tydzień, od I niedzieli Adwentu rozpoczyna się nowy rok liturgiczny,  ale już dziś  zachęcam do takiej organizacji czasu, by móc uczestniczyć w Roratach o 18.00.

6. Serdecznie zapraszam do służby ministranckiej chłopców, którzy przez swoją służbę pragną wzrastać ku chwale Boga i ku pożytkowi ludzi. Spotkanie organizacyjne w następną niedzielę po Mszy św. o 11.30. Zapraszam także ministrantów.

7. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie:  Niedziela, Mały Gość (dla dzieci)  i Gość Niedzielny.

8. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności:

Ś.p. Albin Ochnik  – l. 90  – z ul. Aleksandrowska

Ś.p. Ewa Gajewska  – l. 63  – z ul. Flamandzka

„Wieczny odpoczynek, racz im  dać Panie..”