Ogłoszenia Parafialne – 04.12.2022

 

  1. Od poniedziałku – 5 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Celem tej wizyty jest wspólna modlitwa całej rodziny wraz z kapłanem oraz pobłogosławienie domu i mieszkańców. Na to spotkanie przygotowujemy – na stole przykrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece, Pismo św. i  wodę święconą z kropidłem. Wizytę rozpoczynamy o 14.00, a w soboty o 9.00. Postarajmy się aby cała rodzina uczestniczyła w tym liturgiczno-rodzinnym spotkaniu.   

Porządek wizyty duszpasterskiej w tygodniu:

*05. XII. poniedziałek – ul. Drozdowa, Kozia, Jaglana, Arachidowa.

*07. XII. środa – ul. Żyzna, Konopna, Spadkowa.

*08. XII. czwartek – ul. Glebowa, Zagonowa, Bruzdowa, Pistacjowa.

*10. XII. sobota od 9.00 – ul. Zimna Woda, Szałwiowa.

  1. W czwartek przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P.  od 12.00 do 13.00  GODZINA  ŁASKI  DLA  CAŁEGO  ŚWIATA.
    Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r, we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
  1. W każdą niedzielę w naszym kościele o godz. 7.40 śpiewamy „Godzinki  ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.”.
  1. Roraty codziennie o godz. 18.00.  Zapraszamy z lampionami.
  2. W dzisiejszą niedzielę modlimy się za Kościół na Wschodzie a przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  3. W następną niedzielę – 11 grudnia, rozpoczniemy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które poprowadzi Kazimierz Kowalski – bernardyn. Nauki będą głoszone w niedzielę w czasie wszystkich Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 18.00.  Prosimy o modlitwę w tych intencjach.
  4. W minionym tygodniu przy kościele pracowała: Kaczmarek Zofia – Bóg zapłać.
  5. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny.