Ogłoszenia Parafialne – 02.12.2018

I Niedziela Adwentu
1. „W mocy Ducha Bożego”- takie hasło będzie nam towarzyszyć w tym roku liturgicznym. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, msza św. zwana Roratami, będzie celebrowana o godz. 18.00, a ponieważ będzie to w przyciemnionym kościele, więc postarajmy się przynosić ze sobą lampiony – znak modlitwy i czuwania.
!A.jpg

2. W tym tygodniu przypada:
• W poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego
• We wtorek – św. Barbary
• W I piątek – św. Ambrożego. Do chorych od godz. 8.00
• W sobotę – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P.
od 12.00 do 13.00 GODZINA ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA.
Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r, we Włoszech powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

3. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików
dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. Od poniedziałku 03 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Celem tej wizyty jest wspólna modlitwa całej rodziny wraz z kapłanem oraz pobłogosławienie domu i mieszkańców. Na to spotkanie przygotowujemy – na stole przykrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece, Pismo św. i wodę święconą z kropidłem. Wizytę rozpoczynamy o 14.00, a w soboty o 9.00.
Postarajmy się aby cała rodzina uczestniczyła w tym liturgiczno-rodzinnym spotkaniu.
Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
* poniedziałek od 14.00 – ul. Uprawna.
* wtorek – ul. Tytoniowa, Morgowa, Kompostowa, Rodła
* środa –1/ Kaczeńcowa, Juliusza, Ludowa, Wersalska. 2 ks.-Traktorowa, Piaskowiec
* czwartek – ul. Lechicka
* piątek – ul. Kłosowa, Nasienna
*sobota od 9.00 – 1/ Szczecińska, Gruntowa, Skibowa, Selerowa, Hodowlana.
2 ks. – Kąkolowa
Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczamy na pokrycie kosztów budowy parkingu przy naszym kościele.
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W minionym tygodniu przy naszym kościele pracowali: Pan Kosiec Stanisław i Radosław z ekipą – Serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s